Gyakran ismételt kérdések
-
Nem küld SMS üzenetet a GSM Adapter Mini riasztás esetén. Miért?
Ellenőrizze, hogy a Felhasználó 1. vagy Felhasználó 2. telefonszámoknál van megadva a riasztás esetén értesítendő telefonszám. Ellenőrizze, hogy az SMS szövegek listájában helyesen adta-e meg az eseménykódokat. Az eseménykódokat a riasztó telepítői könyve tartalmazza.
A listában az eseménykódok 4 hexadecimális számjegyként szerepelhetnek, ahol az első számjegy különbözteti meg az új eseményt (“1”) és az esemény visszaállást (“3”). Az eseménykódok beírásánál a "*" használatával esemény csoport is meghatározható, azaz a kódba írt "*" helyén bármilyen hexadecimális számjegy érkezik a riasztóközponttól és a kód többi eleme megegyezik a megadottal, az átjelzésre kerül.
ADEMCO-Express kód megadása esetén két darab nullát kell a kód elé írni. Pl. 31=riasztás esetén 0031 kódot kell megadni a GSM Adapter Mini programozó szoftverében.
-
A modul nem kapcsolódik a GPRS hálózatra. Miért?
Ellenőrizze az APN beállítást, a modul tápfeszültségét és áramigényét, valamint a GSM antenna csatlakozást és a térerőt.
TELL-től kapott SIM kártya használata esetén az APN beállítás a következő:
T-mobile esetén: tell.internet.gr.hu
Telenor esetén: telldataSaját SIM kártya használata esetén a publikus APN beállítás a következő:
T-mobile esetén: internet
Telenor esetén: net -
Annak ellenére hogy fogadtam a hívást, a készülék újrahív. Miért?
Valószínűleg a készülék úgy van beállítva, hogy a hívást nyugtázni kell. Ebben az esetben mindaddig újrahív a riasztási időn belül, amíg nem nyugtázza a riasztást. Ezt a telefon nyomógombjaival a csillag "*" gomb megnyomásával teheti meg.
-
Ráhíváskor a készülék nem aktiválja a relékimenetet. Miért?
A készülékbe helyezett SIM kártyán engedélyezni kell a hívószám kijelzés szolgáltatást a GSM szolgáltatónál. Ennek hiányában a modul nem tudja azonosítani a bejövő hívás hívószámát. Tegye át a a készülékbe helyezett SIM kártyát egy mobiltelefonba, hívja fel a GSM szolgáltató ügyfélszolgálatát és a menüben engedélyezze az említett szolgáltatást. Ellenőrizze, hogy beállította-e a relékimenet időzítését (amennyiben az időzítés értéke 0 másodperc, a relé nem fog aktiválódni).
-
A készüléktől érkező hívás esetén a telefon nem jelzi ki a hívószámot. Miért?
A készülékbe helyezett SIM kártyán engedélyezni kell a hívószám küldés szolgáltatást a GSM szolgáltatónál. Tegye át a a készülékbe helyezett SIM kártyát egy mobiltelefonba, hívja fel a GSM szolgáltató ügyfélszolgálatát és a menüben engedélyezze az említett szolgáltatást. (Annak ellenére hogy mobiltelefonról indított hívás esetén megtörténik a hívószám kijelzés, a modulba visszahelyezve a SIM kártyát ugyanez nem történik meg amennyiben az említett szolgáltatás nincs engedélyezve a GSM szolgáltatónál).
-
Miért nem indít hívást és/vagy SMS küldést a készülék?
Amennyiben feltöltőkártyás konstrukciót használ, ellenőrizze hogy van-e a kártyán rendelkezésre álló összeg hívás/SMS kezdeményezéséhez. Tegye át a SIM kártyát egy mobiltelefonba és próbáljon hívást indítani, SMS-t küldeni, így kiszűrhető, hogy a kártyában vagy a készülékben van-e a hiba. Amennyiben a SIM kártya működik, ellenőrize a modul tápfeszültségét és áramigényét, valamint a GSM antenna csatlakozást. Ellenőrizze hogy jól állította-e be a telefonszámot amelyre hívást/SMS-t szeretne küldeni, valamint hogy engedélyezte-e erre a számra a hívás/SMS indítását.
-
A LED pirosan világít az eszközön.
Az eszköz nem tud kapcsolódni a hálózatra. Ellenőrizze a térerőt, a SIM kártyát, antenna csatlakozását.
-
Amennyiben nem közlekedek a gépjárművel, nem-e meríti le az eszköz az akkumulátort?
A modulban paraméterezhető, hogy gyújtás levételétől számítva mennyi idő elteltével váltson akkumulátorkímélő üzemmódra. Ebben az üzemmódban lényegesen kisebb a fogyasztása.
-
Károsítja-e az egészséget az easyTRACK eszköz?
Ugyanolyan hatással van az egészségre, mint bármilyen más mobiltelefon.
-
Mi jelent az, hogy kapacitív szonda?
A szonda egy csőkondenzátor, mely a benne lévő folyadék (gázolaj) szintjének változására lineárisan változtatja kapacitását.
-
Miért jobb a kapacitív szonda az átfolyásmérőnél és a CAN buszos rendszereknél?
A kapacitív szonda előnye, hogy folyamatosan felügyelhetjük a tank tényleges tartalmát. Az átfolyásmérő csak a motorba bejutó üzemanyag mennyiséget méri, azaz csak a tankolási számlákból és fogyasztási adatokból lehet kiszámolni az esetleges visszaéléseket.
-
Az eszköz nem kapcsolódik fel a GSM hálózatra, nem kezd el zölden villogni a LED a megtáplálást követően.
Ellenőrizze a modul tápfeszültségét, áramigényét és a GSM antenna csatlakozást. Ellenőrizze hogy a modulba helyezett SIM kártyán letiltotta-e a PIN kód kérést, valamint hogy a SIM kártyát helyesen helyezte-e be foglalatba.
-
A modul hosszú, egybefüggő betű/számsorból álló SMS üzenetet küld az SMS továbbítás funkcióhoz beállított telefonszámra. Mi ennek az oka?
Ez a jelenség akkor szokott előfordulni, ha nem szabályos szöveges SMS érkezik a modul telefonszámára, hanem valamilyen multimédia üzenet (MMS, kép) vagy más kódolású üzenet (pl. cirill betűt vagy egyéb kódolású ékezetes betűt tartalmaz). Ezt a panelen lévő ipari telefon modul nem tudja lekezelni, ezért az említett betű/számsorból álló Unicode formátumra konvertálja és így továbbítja, adott esetben több részletben (1db MMS, méretétől függően akár 3-4db SMS küldést is eredményezhet). A készülék nem hibásodott meg, egyszerűen a fent leírtak okozzák a jelenséget. Ha ez rendszeresen fordul elő, az azt sugallja, hogy a szolgáltatótól vagy egyéb irányból érkező célzott reklám/marketing üzenetről van szó. Mivel ezek valós beérkező üzenetek, sokat tenni ellenük nem lehet, esetleg a szolgáltatónál le lehet tiltatni az ilyen jellegű reklámanyagok küldését/továbbítását a modul telefonszámára, vagy kikapcsolni az üzenettovábbítás funkciót (SMS továbbítás telefonszám törlése a beállításokban), ha erre nincs feltétlenül szükség.